Şirketimiz

Şirketimiz 1998 tarihinde kurulmuştur. İlk yıllarında arge müşavirliği ve mühendislik hizmetleri vermiştir. Son yıllarda Türkiye'de gelişen ve liberalleşen enerji piyasasındaki fırsatları değerlendirmek üzere proje finansmanı, yenilenebilir enerji yatırımları ve teknik müşavirlik konularına yönelmiştir. Ortaklarının zengin teknik ve finans geçmişlerinin verdiği güçle, özellikle yenilenebilir enerji alanında; proje geliştirme ve yatırım konularında hizmet vermektedir. RENKO kurucularının Avrupa ve ABD'deki eğitimleri ve çalışma deneyimleri ile elde ettikleri zengin ilişkiler ağı aracılığıyla, uluslararası yatırımcı gruplarca enerji projeleri temini konusunda aranan bir şirkettir. İzmir’de 500 kWp kurulu gücü olan güneş enerji santralini tamamlamış, kendi yatırımları ve özel müşterilerine hizmetleri ile güneş enerjisi projelerine devam etmektedir.

FAALİYET ALANI

Çalışma Ekibi

Haluk Örs
Genel Müdür

Eğitim:
1984: Yüksek Uçak Mühendisliği. Ecole Centrale de Paris (ECP), Paris, Fransa. (Fransız Hükümeti Burslusu)
1985: Yüksek Lisans. Northwestern University Technological Institute. Makina ve Nükleer Mühendisliği Böl. (Paul Simpson Memorial Fellow)
1990: Doktora. Princeton Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, New Jersey, ABD. (Guggenheim Fellow)

Çalıştığı kurumlar:
1990 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görevlidir.

Naim Koçer
Yönetim Kurulu Üyesi

1959 yılında Istanbul’da doğdu, lise tahsilini Galatasaray Lisesi'nde tamamladıktan sonra, yüksek eğitim icin Fransa’ya gitti ve kendi dalında saygın üniversitelerden birisi olan Paris Dauphine'de önce İşletme fakültesini bitirdi daha sonra da Portföy Yönetimi üzerine Doktora ile eğitimine devam etti.

Kariyerine Banque Indosuez Paris'de piyasalar üzerine Quant-Ekonomist olarak başladı. 1989 yılında bankada bir ilk olan portföyler üzerinde CAPM teorisinin finansal uygulamasını «stock selection» başlattı. Daha sonraki yıllarda hisse piyasaları bölümünde önce halka arz daha sonra da birincil ve ikincil piyasalarda Avrupa hisseleri satış sorumluluğu görevini sürdürdü.

Profesyonel yönetici kariyeri sürecinde, Naim Koçer başta Universite Paris Dauphine olmak üzere Ecole Superieure de Commerce (ESCP) ve Ecole Superieure de Commerce et Sciences Appliquees adlı iki özel yüksek okul / üniversitede fon idaresi üzerine master sınıflarında 10 sene öğretim görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürdü.

2003 yılında Türkiye’ye Fransız bankası için bir ilk olan Türk asıllı ülke sorumlusu olarak geldi. 2007 yılında profesyonel yönetici hayatına son vermeyi, daha önce başlattığı yatırımlarına ve ailesine daha çok zaman ayırmak amacıyla Mart 2008’de görevinden ayrıldı.

Naim Koçer aynı zamanda Fransız hükümeti dış ticaret müşaviridir.

Naim Koçer, Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve Makedonca bilmektedir.

Teknİk Ekip

Betül Akyürek
Proje Mühendisi


1989’da Denizli’de doğdu. 2007 yılında Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2012 Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği (çift anadal) bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Yönetimi yüksek lisans programlarına başladı. Eylül 2012- Temmuz 2014 arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde araştırma görevliliğinden sonra Renko Enerji’de çalışmaya başlamıştır.

Utkan Bulut
Finance and Accounting Manager


Dumlupınar üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi

Ömer Faruk Yıldız
Saha Mühendisi


1991 yılında Balıkesir’de doğdu. Öğrenim hayatına yaşamakta olduğu Balıkesir ilinde başlayarak, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinden 2009 yılında mezun oldu. Üniversite yaşamını İstanbul Teknik Üniversite Elektrik Mühendisliğinde devam ettirdi. Kendi bölümünün yanında Mekatronik Yandal programına dahil oldu. İş hayatına küçük yaşlarda atılarak tecrübe kazanmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversite bünyesinde sosyal sorumluluk projelerinde rol aldı. ACROME Robotik şirketi bünyesinde Arı Teknokent 2014 yarışmasına katılarak dereceye girdiler. Daha sonra hayatını Yenilenebilir Enerji dalında devam ettirmek için gerekli araştırma ve çalışmaları yaparak RENKO Enerji şirketi bünyesine katılmıştır.
Renko Enerji © 2018